Wyszpiegowane ekocertyfikaty na Polagra'14

Szukaliśmy ekocertyfikowanej żywności na Targach Polagra 2014. I wypadło to więcej, niż skromnie... Czyżby nasz przyjaciel Joanis Platis, zawodowy coach, który mówi: Mniej - znaczy więcej! - miał rację?

eko-gielda.pl polski cukier trzcinowy z certyfikatemeko-gielda - certyfikowany polskji cukier trzcinowy

Tutaj, na dużej wyspie Polskiego Cukru trafiliśmy na jeden, jedyny  produkt - polski ekocertyfikowany Cukier Bio... Żeby nie było nieporozumień - trzcinowy, sprowadzany z Argentyny, co pewnie zachwyci naszych przyjaciół tańczących tango. Już mamy pytania, gdzie można go kupić? Cukier niebawem u nas na portalu eko-gielda.pl. Tango trzeba okupić dużą pracą, która owocuje za to wielkimi przyjemnościami. Adresy do najlepszych nauczycieli tanga w Polsce eko-giełda też posiada. Z przyjemnością udostępnimy zainteresowanym:)

 

Herbatka z żen-szenia Sławomir Chmiel Polagra14

 

Przedstawiciel firmy Plantacja Żeń-Szeń nalewa strudzonym wędrowcom na Polagrze herbatkę z tego specjału. Mówi zawsze Sławomir Chmiel, właściciel, że kto żeń-szeń próbuje, ten viagry nie potrzebuje...

A na stoisku żeń-szeń także do żucia, w postaci...krówek, cały zestaw na miesiąc jedyne 25 zł. Apteki strzeżcie się!

 

Orkisz samopsza Sławomir Chmiel Polagra14

 

Dla niepoznaki sprytny i figlarny Chmiel pokrywa (posypuje?) te niezwykłe swoje wyroby z hodowanego, a jakże, w Polsce żeń-szenia mąką orkiszową lub samopszową. Spoko, posiada na to odpowiedni ekocertyfikat, co nawet widać na załączonym obrazku. No, z tej mąki to i najlepszy, genetycznie niemodyfikowany chleb będzie.

 

Mińskie nalewki bez certyfikatuPolagra14

 

Natomiast przedstawiciel monopolu białoruskiego w konfrontacji z przedstawicielami portalu eko-gielda.pl troszkę zasmucony. Oferowana przez niego płynna viagra w postaci... nalewki będącej kombinacją 20 ziół, ekocertyfikatu nie posiada. Za to inne świadectwa, jak najbardziej, zwłaszcza te wystawione nam podstawie pomiarów ...woltomierzem.

 

Andrzej Pustelnik